OK Aviation group

OK AVIATION BASE
Letiště Příbram
Drásov 201
261 01 Příbram

Tel (+420) 318 690 644
Fax (+420) 318 690 645

Úvodní stránka / Viper / Proč právě VIPER

Proč právě VIPER?

Robustní konstrukce a atraktivní design

Moderní a dravý vzhled letadla VIPER není jedinou předností, která ho činí úspěšným typem na celosvětovém trhu. Především je to celokovová robustní konstrukce zaručující extrémní pevnost při zachování nízké hmotnosti letadla. Profesionální přístup a zázemí strojírenské firmy zabezpečuje excelentní zpracování detailních částí.

Výkony a letové charakteristiky

Viper je výkonné ultralehké / LSA letadlo s přesnou a citlivou odezvou všech kormidel. Letadlo si zachovává svůj sportovní charakter i nezáludnost pro použití ve výcviku nových pilotů. Viper létá v širokém rozpětí provozních rychlostí od 130 do 200 km/h. Velmi krátká délka vzletu a přistání spolu s robustním, pevným podvozkem, předurčuje tento letoun k provozu z krátkých nezpevněných ploch.

Pohodlí a bezpečnost

Široká kabina, moderní intuitivní avionika, pevný podvozek, kovová konstrukce a padákový záchranný systém zajišťují bezpečné a pohodlné létání i pro náročné piloty. Ergonomická sedadla poskytují dostatečný komfort pro dlouhé lety, které ocení zejména instruktoři v leteckých školách. Ať už jste nadšenec do sportovních letadel, zkušený pilot hledající odreagování nebo člověk, který chce vlastnictvím letounu využít zvýšené mobility a snížit tak čas nezbytný pro cestování za obchodem nebo zábavou, Viper je letadlo pro vás.