OK Aviation group

OK AVIATION BASE
Letiště Příbram
Drásov 201
261 01 Příbram

Tel (+420) 318 690 644
Fax (+420) 318 690 645

Úvodní stránka / CTSW & CTLS / Základní informace

Hornoplošníky řady CT

Od roku 1997, kdy začala v Německu výroba prvního letadla typu CT, bylo k dnešnímu dni vyrobeno více jak 1500 exemplářů CT a firma Flight Design GmbH dnes patří ke světové jedničce ve výrobě a prodeji letadel kategorie LSA a UL. Letadla verzí CT létají na všech světadílech a patří jim řada prvenství a rekordů. Letadla jsou certifikována celkem v 27 zemích, jako například v USA podle ASTM-FAA na 600 kg, v Anglii podle B-CAR, v Kanadě na 560 kg, v Austrálii na 544 kg a v Německu podle BfU na 472,5 kg. CTSW získalo českou certifikace začátkem v roku 2008 a přesně o dva roky později, byl udělen Typový průkaz v České a Slovenské republice i CTLS.

Modernizovaná verze CTSW dostala od roku 2011 název CT Supralight a je nabízena jen pro kategorii ULL s MTOW 472,5 kg. Verze CTLS je nabízena nejen pro kategorii ULL s MTOW 472,5 kg, ale i pro kategorii LSA s MTOW 600 kg, V Evropě létá již několik desítek těchto letadel na základě Permit to Fly a počítá se, že budou převedeny do evropské kategorie ELA 1.

Verze CT Supralight/CTLS jsou moderní celokompozitové, bezvzpěrové hornoplošníky s pevným podvozkem, vyznačující se vysokou cestovní rychlostí a doletem až 2000 km. Jsou vyrobeny převážně s karbonových a aramidových materiálů, za použití nejmodernějších technologií, které se stále více uplatňují v konstrukcích vojenských a civilních letadlech a zaručují dlouhou životnost letadel CT. Dvousložkový polyuretanový lak dostatečně chrání povrch letadla proti UV záření. Doba provozu do první generální opravy draku je 5000 hod. bez časového omezení.

Oba typy se vyznačují perfektním výhledem a prostornou kabinou se širokými, stavitelnými a pro dlouhé lety pohodlnými sedačkami. S UL letadly CT můžete bezpečně a non-stop doletět například z Prahy do Londýna, Paříže nebo do Helsinek. K základní výbavě patří kompozitová třílistá, na zemi stavitelná vrtule, záchranný systém, elektrické vztlakové klapky a nádrže o obsahu 130 l. Letadla úspěšně absolvovala i předepsaný flatter test pro Vne 301km/h.

 Podívejte se na Virtuální 3D prohlídku letadla CTLS:  klikněte ZDE  Prohlídku 3D pohledu z vnějšku můžete vidět  ZDE

          CTSW    

Záruky a servis

Na letadla je standardně poskytovaná záruka dva roky nebo 200 letových hodin a to podle toho co nastane dříve. Servisní a záruční opravy poskytuje naše servisní středisko na letišti v Příbrami. Další informace naleznete přímo u daného typu CT.